Klasik >>
LUIS BUNUEL KOLEKSİYONU
  Ürün Detayı
 Yönetmen : Luis Bunuel
 Oyuncular : ,
 Film Hakkında :
 İzleyici Grubu : PG-13, 13 Yaşından Küçükler İçin Zararlı
 Yapım Yılı / Yapımcı : /
 Süre :
 Filmin Konusu :

Sinema sanatının parlak dehası Luis Buñuel, olgunluk döneminin en önemli üç filmiyle karşınızda. Gerçeküstücü akımın bu büyük ustası, erotizm, fanteziler ve rüyaları daha önce hiçbir yönetmenin ele almaya cesaret edemediği derecede kışkırtıcı ve mizahi bir tarzla işlerken, eleştiri oklarını toplumun her kesimine yöneltmekten de kaçınmıyor. Her sinemasever için hazine değerinde bir DVD seti.

BELLE DE JOUR (GÜNDÜZ GÜZELİ)
Gündüzleri zevk için genelevde çalışıp akşamları ruhsuz bir ev kadını kimliğine bürünen Séverine’in (Catherine Deneuve), belalı müşterisi Marcel''le (Pierre Clémenti) gereğinden fazla yakınlaşması, genç kadın kocasının hayatını hiç beklemedikleri bir yöne doğru sürükleyecektir. Luis Buñuel''in dünya çapında ses getiren başyapıtı Gündüz Güzeli, ilk günkü büyüleyiciliğinden hiçbir şey kaybetmeyen erotik bir öykü. Sinema tarihinde kadının fantezilerinden bahseden ilk film olma özelliğini de taşıyan Gündüz Güzeli''nin yarattığı şok dalgasına kapılmaya hazır olun.

CET OBSCUR OBJET DU DESIR (ARZUNUN ŞU KARANLIK NESNESİ)
Karısının ölümünden beri cinselliği tatmayan varlıklı ve entelektüel Mathieu, evine hizmetçi olarak aldığı ateşli İspanyol güzeli Conchita''yı tutkuyla arzulamaktadır. Sırlarla dolu Conchita ise kendisiyle yatmayı takıntı haline getiren Mathieu''yü çeşitli numaralarla oyalar… Buñuel''in gerçeküstücü kökenlerinden çarpıcı izler taşıyan bu film, aynı zamanda ahlaki çöküş ve politik yozlaşma içindeki bir topluma yöneltilmiş keyifli bir taşlama. Başroldeki tek karakter için iki kadın oyuncu kullanan Buñuel (biri ateşli ve bayağı Conchita, diğeri mesafeli ve sofistike Conchita), sinema dilinde bir yeniliğe de imza atıyor.

LE CHARME DISCRET DE LA BOURGEOISIE (BURJUVAZİNİN GİZLİ ÇEKİCİLiĞİ)
Oscar® ödüllü Burjuvazinin Gizli Çekiciliği, sosyeteden altı kişinin yemek yeme planlarının aksilikler yüzünden sürekli suya düşmesi gibi son derece basit bir konudan yola çıkarak sadece komedinin değil, gerçeküstücü akımın da en güzel ve eğlenceli örneklerinden birini sergiliyor. Terörist eylemler, cinsel kaçamaklar ve tutuklanmalar arasında sürekli aksayan yemek, sinema tarihinin en çarpıcı rüya sahnelerinden birine de malzeme oluyor.

 
 Film Türü
 KDV Dahil Fiyatı
 Video  Ses  Alt Yazı
 
 
 
 Film Hakkında
 Oscar Adeti :  
 Filmin Aldığı Diğer Ödüller :  Oscar® Ödülü: En İyi Yabancı Film , Venedik Film Festivali: Altın Aslan , Oscar® Adayı: En İyi Yabancı Film, En İyi Senaryo , Altın Küre Adayı: En İyi Yabancı Film , BAFTA Adayı: En İyi Kadın Oyuncu
 VCD Adeti :
 DVD Adeti :
 Blu-Ray Adeti :
 Ekran Görüntüleri
 
  Yorumlar