Türk Sineması Komedi >>
HACİVAT KARAGÖZ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?
  Ürün Detayı
 Yönetmen : Ezop
 Oyuncular : Haluk Bilginer , Beyazıt Öztürk , Şebnem Dönmez , Güven Kıraç,
 Film Hakkında :
 İzleyici Grubu : PG, Değerlendirilmiş ve Sakıncalı Bulunmamış
 Yapım Yılı / Yapımcı : 2006 /
 Süre : 130 Dk
 Filmin Konusu :

14.yüzyılda Bursa’dayız... Anadolu’daki Moğol tehlikesi fırtınalar estirirken halkın büyük bir kısmı kaçmakta ve Bursa’ya yerleşmektedir. Üstelik sedece halk değil, çeşitli devletlerin ve beyliklerin liderleri de bu kente sığınır. Dinleri, dilleri apayrı olan insanların bir arada yaşadığı Bursa karmakarışık bir yer olurken Osmanlı da İmparatorluğu’nun ilk tohumlarını atmaktadır.
Karagöz ve Hacivat’ın hikayesi de burada başlar. Akıllı ama cahil, sinirli ama en komik sinirli Karagöz, kendisinin tam tersi olan zekasını fırsatçılığı ile birleştirip her işten sıyrılan Hacivat ile tanışır. Orhan Gazi’nin adına yapılan caminin inşaatında beraber çalışmaya başlarlar. Ama yaptıkları işten çok mizah yönü kuvvetli sohbetleri hemen farkedilir. Atışmaları sırasındaki komiklikleri o kadar ünlü olur ki davetten davete koştururlar gülmek isteyenlerin gönlünü yapmak için.
Şöhretin bedeli şimdi nasıl ağırsa o yıllarda da bundan farksızdır. Hacivat ve Karagöz’ün hem güldüren hem düşündüren diyaloglarından rahatsız olanların kahramanların kaderini değiştirmeleri hiç de zor olmayacaktır.

 
 Film Türü
 KDV Dahil Fiyatı
 Video  Ses  Alt Yazı
 
 
 
 Film Hakkında
 Oscar Adeti :  
 Filmin Aldığı Diğer Ödüller :  
 VCD Adeti :
 DVD Adeti :
 Blu-Ray Adeti :
 Ekran Görüntüleri
 
  Yorumlar